Strategie kryptowalutowe dla budowania bogactwa

Rynek kryptowalut jest zmienny i ryzykowny. Ma również potencjał wysokiej nagrody, zwłaszcza dla tych, którzy są w stanie zidentyfikować możliwości w nieoczekiwanych miejscach - takich jak mniej zbadane zakątki rynku. W rzeczywistości, większość inwestorów przegapiła widok fortuny rosnącej na ich oczach. W ostatnich miesiącach całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut razem wziętych wzrosła z 20 miliardów dolarów do ponad 300 miliardów dolarów. Nawet jeśli przegapiłeś tę eksplozję wzrostu, nadal możesz skorzystać z tych nowych dynamik rynkowych, aby rozpocząć budowanie bogactwa z kryptowalut. Oto pięć sposobów na rozpoczęcie bogacenia się za pomocą kryptowaluty.

Dywersyfikacja jako klucz

Wszyscy słyszeliśmy zdanie "nie wkładaj wszystkich swoich jaj do jednego koszyka". Jest to szczególnie prawdziwe w świecie kryptowalut. Dywersyfikacja to nie tylko dobra strategia inwestycyjna; jest to kluczowa część każdej strategii zarządzania ryzykiem. Dywersyfikacja może być nawet stosowana do mniejszych porcji twojego portfela. Na przykład, jeśli masz 10% swojej ogólnej inwestycji w kryptowaluty, możesz podzielić to pomiędzy różne monety.

Dywersyfikacja pozwala również uniknąć pułapki "mentalności stadnej", w której ludzie próbują określić czas swoich inwestycji na podstawie działań innych. Kiedy jesteś w pełni zainwestowany w dane aktywo, będziesz bardziej skłonny do paniki i podjęcia nierozsądnej decyzji w oparciu o działania innych. Dywersyfikacja zmniejszy to ryzyko.

Przeprowadź rozeznanie w kryptowalutach

Zanim zaczniesz kupować w konkretne monety, dobrze jest zrobić wcześniej mały research. W szczególności powinieneś przyjrzeć się następującym rzeczom: technologii stojącej za monetą, jej zespołowi, jej mapie drogowej, jej społeczności i jej kapitale rynkowym. Technologia stojąca za monetą jest ważnym czynnikiem wpływającym na jej przyszły potencjał. Zespół stojący za monetą jest odpowiedzialny za jej rozwój. Ich reputacja i osiągnięcia są zatem ważnymi czynnikami przy ocenie potencjału monety.

Mapa drogowa monety opisuje kroki, które jej twórcy planują podjąć w przyszłości. Można to wykorzystać do przewidywania przyszłości monety. Społeczność danej monety składa się z osób, które kupują i sprzedają daną monetę. Możesz użyć tej informacji, aby przewidzieć zmiany w popycie na monetę. Kapitan rynkowy monety to sposób na zmierzenie jej całkowitej wartości. Możesz użyć tej informacji do porównania różnych monet i przewidywania ich przyszłej wartości.