Dnia 2024-05-15 17:30 odbył się mecz między Rayo Vallecano i Granada CF zakończony wynikiem 2-1

Emocjonujące starcie pomiędzy Rayo Vallecano a Granadą CF zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1. Mecz, który odbył się na Estadio de Vallecas w środę, 15 maja, w ramach 36. kolejki La Liga, przyniósł wiele emocji. Rayo Vallecano prowadziło już do przerwy 1-0, a mimo zaciętej walki ze strony Granady, to właśnie drużyna z Madrytu zgarnęła trzy punkty.

Podsumowanie meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Rayo Vallecano (Gospodarz) przeciwko Granada CF (Goście)

Relacja z meczu

Na Estadio de Vallecas, w jednym z najgorętszych miejsc na piłkarskiej mapie Hiszpanii, mieliśmy okazję oglądać niezwykle emocjonujące starcie pomiędzy Rayo Vallecano a Granada CF. Mecz rozpoczął się w nieco innej atmosferze, niż można było się spodziewać. Już w 5. minucie spotkania, po brutalnym faulu, czerwoną kartkę obejrzał Óscar Trejo. To wprowadziło gospodarzy w stan dużego osłabienia.

Mimo że Rayo Vallecano grało od tej chwili w osłabieniu, zdołało szybko przejść do ofensywy. W 23. minucie Florian Lejeune otworzył wynik meczu po pięknej akcji i precyzyjnym strzale, wprawiając kibiców w euforię. Stadion eksplodował radością, a Rayo, mimo gry w dziesiątkę, pokazało niesamowitą wolę walki.

Warto odnotować także karty, jakie sędzia Isidro Diaz de Mera Escuderos musiał pokazać w trakcie meczu. Radamel Falcao już w 5. minucie zobaczył żółty kartonik, a kolejne posypały się dla zawodników obu drużyn w odstępach czasowych. Unai López został ukarany w 31. minucie za nieprzepisowe zagranie, a Theo Corbeanu z Granady obejrzał żółtą kartkę w 42. minucie.

Druga połowa przyniosła jeszcze większe emocje. Granada CF próbowała za wszelką cenę wyrównać, jednak solidna defensywa Rayo nie pozwalała na zbyt wiele. W 57. minucie Alfonso Espino został napomniany żółtą kartką za faul taktyczny, co nieco wyhamowało ofensywne zapędy gości.

Kulminacją emocji w drugiej połowie była bramka Jorge de Frutosa w 80. minucie spotkania. Kapitalne podanie, precyzyjne wykończenie i Rayo Vallecano prowadziło już 2-0! Kibice na Estadio de Vallecas nie mogli powstrzymać radości, czując, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki.

Jednak Granada CF nie zamierzała się poddać. W 83. minucie José Callejón zobaczył żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a w 89. minucie, po precyzyjnym podaniu Sergio Rodelasa, Lucas Boyé zdobył gola kontaktowego, ustalając wynik na 2-1. Końcówka meczu była naprawdę nerwowa, a napięcie sięgnęło zenitu, gdy Randy Nteka i Carlos Neva obejrzeli żółte kartki odpowiednio w 90. minucie.

Ostatecznie Rayo Vallecano zdołało utrzymać korzystny wynik, choć grało prawie cały mecz w osłabieniu. Zespół udowodnił swoją determinację i wolę walki. Kolejne mecze dla Rayo to spotkania z Athletic Club oraz Gironą, a Granada CF będzie musiała zregenerować siły przed swoimi kolejnymi wyzwaniami.