Mecz Rayo Vallecano - Granada CF dnia 2024-05-15 17:30 na obiekcie Estadio de Vallecas - 2-1

W minioną środę, na Estadio de Vallecas, drużyna Rayo Vallecano pokonała Granadę CF 2-1, umacniając swoją pozycję w tabeli La Liga. Mecz 36. kolejki przyniósł wiele emocji, a gospodarze prowadzili już do przerwy 1-0. Końcowy wynik to zasługa skutecznej gry Rayo, które nie dało rywalom szans na odrobienie strat.

Podsumowanie meczu

Mecz pomiędzy Rayo Vallecano a Granada CF zakończył się wynikiem 2-1. Spotkanie odbyło się 15 maja 2024 roku o godzinie 17:30 na Estadio de Vallecas w ramach 36. kolejki La Liga. Sędzią głównym był Isidro Diaz de Mera Escuderos z Hiszpanii.

Bramki dla Rayo Vallecano zdobyli: Florian Lejeune w 23. minucie oraz Jorge de Frutos w 80. minucie. Dla Granada CF honorowego gola strzelił Lucas Boyé w 89. minucie po asyście Sergio Rodelasa.

W trakcie meczu sędzia pokazał wiele żółtych kartek. Dla gospodarzy ukarani zostali: Radamel Falcao w 5. minucie, Unai López w 31. minucie, Alfonso Espino w 57. minucie oraz Randy Nteka w 90. minucie. Wśród gości żółte kartki otrzymali: Theo Corbeanu w 42. minucie, José Callejón w 83. minucie oraz Carlos Neva w 90. minucie. Oscar Trejo z Rayo Vallecano otrzymał czerwoną kartkę w 5. minucie meczu.

Emocjonujący przebieg meczu

Atmosfera na Estadio de Vallecas była niezwykle gorąca, a kibice Rayo Vallecano od samego początku zagrzewali swoją drużynę do walki. Mecz rozpoczął się z wielkimi emocjami, a już w 5. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Radamel Falcao otrzymał żółtą kartkę za ostry faul, a chwilę później, za nieodpowiednie zachowanie wobec sędziego, czerwoną kartkę zobaczył Oscar Trejo. Gospodarze musieli grać w osłabieniu przez niemal całe spotkanie.

Pomimo trudnej sytuacji, Rayo Vallecano nie zamierzało rezygnować z ataków. W 23. minucie Florian Lejeune strzelił przepiękną bramkę, dając prowadzenie swojej drużynie. Stadion eksplodował z radości, a kibice nie przestawali dopingować swoich ulubieńców.

Granada CF starała się odpowiedzieć na straconego gola, jednak defensywa gospodarzy, na czele z bramkarzem, wykazywała się niebywałą skutecznością i pewnością siebie. W 31. minucie Unai López z Rayo Vallecano został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny, co jeszcze bardziej podkręciło emocje na boisku.

Tuż przed przerwą w 42. minucie zawodnik Granady, Theo Corbeanu, również zobaczył żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Po pierwszej połowie wynik wynosił 1-0 dla gospodarzy.

Druga połowa meczu rozpoczęła się intensywnie, a Granada CF próbowała narzucić swój styl gry. W 57. minucie Alfonso Espino z Rayo Vallecano otrzymał żółtą kartkę za spóźniony wślizg. Mimo tego, gospodarze nie zamierzali oddawać inicjatywy.

W 80. minucie Jorge de Frutos podwyższył wynik na 2-0, zdobywając bramkę po świetnie przeprowadzonej akcji. Kibice Rayo Vallecano wpadli w euforię, a stadion zadrżał od ich okrzyków.

Granada CF nie dawała za wygraną i w 89. minucie Lucas Boyé strzelił gola, zmniejszając stratę do 2-1. Asystował mu Sergio Rodelas. Końcówka meczu była niezwykle nerwowa, pełna zaciętych pojedynków i żółtych kartek. José Callejón z Granady otrzymał żółtą kartkę w 83. minucie, a Carlos Neva w 90. minucie. Randy Nteka z Rayo Vallecano również został ukarany żółtą kartką w doliczonym czasie gry.

Mimo usilnych starań Granady, wynik nie uległ już zmianie. Rayo Vallecano odniosło cenne zwycięstwo 2-1, co z pewnością ucieszyło ich licznie zgromadzonych kibiców na Estadio de Vallecas.