Na stadionie Estadi Municipal de Montilivi odbył się mecz Girona kontra Rayo Vallecano zakończony wynikiem 3-0

W meczu 26. kolejki La Ligi drużyna Girona pokonała Rayo Vallecano 3-0 na Estadi Municipal de Montilivi. Mimo bezbramkowego wyniku na przerwę, gospodarze zdołali rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, dając kibicom powody do radości. Mecz odbył się dokładnie tydzień temu, 26 lutego o godzinie 20:00.

Relacja z meczu Girona - Rayo Vallecano

Wspaniała piłkarska uczta miała miejsce w Estadi Municipal de Montilivi, gdzie Girona podejmowała Rayo Vallecano. Mecz odbył się w ramach 26. kolejki La Liga, a na boisku zagoszczęli zawodnicy obu drużyn gotowi do zaciętej rywalizacji.

Sędzia główny Ricardo De Burgos Bengoetxea z Hiszpanii rozpoczął spotkanie o godzinie 20:00. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny, tworząc gorącą aurę rywalizacji.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, jednak druga połowa okazała się być pełna emocji i zwrotów akcji. To właśnie w 52. minucie V. Tsyhankov otworzył wynik spotkania, strzelając gola dla Girony po asyście Miguela Gutiérreza. Gospodarze wyszli na prowadzenie 1-0, oczarowując swoich fanów.

W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu. W 90. minucie Sávio dwukrotnie trafił do siatki bramki Rayo Vallecano, najpierw asystując Pablo Torre, a następnie zdobywając gola po podaniu od Yana Couto. Wynik meczu ustalił się na 3-0 dla Girony, która tym samym odniosła pewne zwycięstwo na własnym boisku.

Poza bramkami nie zabrakło również kartek. Gospodarze otrzymali trzy żółte kartki, zaś goście aż pięć. Dodatkowo, w 76. minucie czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Rayo Vallecano, Josep Chavarría, co skomplikowało sytuację dla drużyny z Madrytu.

Po końcowym gwizdku sędziego, Girona cieszyła się zasłużonym zwycięstwem, natomiast Rayo Vallecano musieli zrewanżować się w kolejnych meczach. Następne spotkania obu drużyn zapowiadają się interesująco, a kibice już nie mogą się doczekać kolejnych emocji na hiszpańskich boiskach La Liga.