Alaves - Rayo Vallecano, wynik spotkania 1-0

Wczoraj, 10 marca 2024 roku, na Estadio de Mendizorroza, drużyna Alaves podejmowała Rayo Vallecano w ramach 28. kolejki La Liga. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0, a jedynego gola zdobył już w pierwszej połowie. To było starcie pełne napięcia i emocji, które przyniosło ważne punkty dla obu zespołów.

Relacja z meczu Alaves vs Rayo Vallecano

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Alaves i Rayo Vallecano na Estadio de Mendizorroza zapowiadał się jako starcie pełne emocji. O godzinie 13:00 sędzia główny José Luis Munuera Montero rozpoczął spotkanie, które wstrząsnęło sercami kibiców obu zespołów.

Od samego początku na murawie panowała gorąca atmosfera, a zawodnicy obu drużyn nie szczędzili sobie wysiłku. Pierwsza połowa była pełna szybkich akcji i groźnych sytuacji pod bramkami.

W 44. minucie to jednak piłkarz Alaves, Andoni Gorosabel, wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu po asyście Antonio Blanco. Gospodarze objęli prowadzenie 1-0, które utrzymało się do końca pierwszej połowy.

Druga połowa to ciągła walka o każdą piłkę, a obie drużyny starały się zdobyć bramkę. Rayo Vallecano próbowało odrobić straty, jednak defensywa Alaves była nieugięta.

Mecz nie obył się bez kartek. Abdelkabir Abqar z Alaves otrzymał żółtą kartkę w 28. minucie, natomiast w drużynie gości kartki otrzymali Isi Palazón (13') oraz Alfonso Espino (30').

Ostatecznie, pomimo starań obu zespołów, wynik nie uległ zmianie. Po ostatnim gwizdku sędziego, tablica wyników informowała o zwycięstwie Alaves 1-0 nad Rayo Vallecano.

Następne mecze dla Alaves to starcia z Athletic Club, Real Sociedad oraz Granada CF. Natomiast Rayo Vallecano zmierzy się z Real Betis, Celtą Vigo oraz Getafe.