Spotkanie Rayo Vallecano vs Getafe zakończone wynikiem 0-0

W środowy popołudniowy mecz na Estadio de Vallecas drużyny Rayo Vallecano i Getafe podzieliły się punktami, remisując 0-0. Pomimo starań obu zespołów, żadna nie zdołała pokonać bramkarzy rywali, co sprawiło, że wynik na przerwę oraz końcowy pozostał bezbramkowy. Spotkanie odbyło się 13 kwietnia o godzinie 14:15 w ramach 31. kolejki La Liga, ale emocje wokół tego starcia wciąż są żywe, mimo upływu kilku dni.

Relacja z meczu Rayo Vallecano - Getafe

W meczu 31. kolejki La Liga drużyna Rayo Vallecano podejmowała na własnym stadionie Estadio de Vallecas ekipę Getafe. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:15 w dniu 13 kwietnia 2024 roku. Sędzią głównym spotkania był Jorge Figueroa Vazquez z Hiszpanii.

Sprawozdanie z meczu

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, obie drużyny szukały okazji do strzelenia bramki. W 7. minucie Sergio Camello z Rayo Vallecano otrzymał żółtą kartkę za faul. Chwilę później, w 16. minucie Isi Palazón dołączył do kolegi z drużyny również otrzymując kartonik.

Getafe nie pozostawało dłużne i w 17. minucie Juan Iglesias został ukarany żółtą kartką. Gra w środku pola była wyrównana, obie drużyny miały swoje szanse, jednak brakowało skuteczności pod bramką.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0. Po przerwie obie drużyny wyszły na boisko z zamiarem zdobycia gola. W 51. minucie Gastón Álvarez z Getafe dostał żółtą kartkę. W dalszej części spotkania emocje sięgnęły zenitu, ale żaden z zespołów nie potrafił pokonać bramkarza rywali.

W 80. minucie doszło do nerwowej sytuacji, kiedy to zarówno zawodnik Gospodarzy, Abdul Mumin, jak i dwóch piłkarzy Gości, Ilaix Moriba i Juanmi Latasa, otrzymali żółte kartki. Óscar Valentín z Rayo Vallecano dołączył do listy ukaranych zawodników w ostatniej minucie regularnego czasu gry.

Mecz zakończył się remisem 0-0, mimo starań obu drużyn żadna z nich nie zdołała zapisać gola na swoim koncie. Zarówno Rayo Vallecano, jak i Getafe muszą popracować nad skutecznością przed kolejnymi meczami. Następne spotkania dla Rayo Vallecano to starcia z Osasuna, Villarreal oraz Almeria, natomiast Getafe zmierzy się z Real Sociedad, Almeria i Athletic Club.