Na stadionie San Mamés Barria odbyło się spotkanie Athletic Club vs Rayo Vallecano - 4-0

W ostatnim meczu La Liga, drużyna Athletic Club okazała się zdecydowanie lepsza od rywali, Rayo Vallecano. Spotkanie, które odbyło się na San Mamés Barria, zakończyło się wynikiem 4-0 na korzyść gospodarzy. Już w pierwszej połowie Athletic Club objął prowadzenie, utrzymując kontrolę nad grą do samego końca.

Mecz piłki nożnej: Athletic Club kontra Rayo Vallecano

W niedzielnym starciu La Liga gospodarze, Athletic Club, zmierzyli się z drużyną Rayo Vallecano na stadionie San Mamés Barria. Mecz odbył się 2 grudnia 2023 roku o godzinie 15:15.

Spotkanie to miało wyraźnego faworyta, jednakże niespodziewanie gospodarze okazali się nie do zatrzymania, pewnie triumfując 4-0.

Przejdźmy teraz do emocjonującej relacji z samego meczu.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na San Mamés Barria była niesamowita. Kibice w barwach swoich drużyn głośno dopingowali swoich ulubieńców, co dodawało dodatkowej energii na boisku.

Pierwsza połowa była bardzo zacięta, obie drużyny walczyły o przewagę, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie po bramce Gorki Guruzety w 23 minucie. Strzał Sanceta z asystą z linii bocznej zaskoczył bramkarza gości. Athletic Club prowadził 1-0, a kibice oszaleli ze szczęścia.

Po przerwie gospodarze wrócili na boisko ze zwiększoną determinacją. Alfonso Espino zwiększył prowadzenie Athletic Club na 2-0 po zaskakującym strzale z dystansu w 47 minucie. Rayo Vallecano próbowało odpowiedzieć, ale nie potrafiło przebić się przez dobrze ustawioną defensywę gospodarzy.

W 64 minucie Iñaki Williams uderzył z półobrotu, nie dając szans bramkarzowi gości. Było już 3-0 dla Athletic Club. Kibice na trybunach oszaleli z radości, dopingując swoją drużynę do kolejnych ataków.

Nico Williams dołożył cegiełkę do zwycięstwa gospodarzy w 68 minucie, ustalając wynik na 4-0. Młody zawodnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i skierował piłkę do siatki. San Mamés Barria oszalał, a kibice głośno świętowali kolejną bramkę swojej drużyny.

Mecz zakończył się pełnym sukcesem dla Athletic Club, które zdominowało to starcie, prezentując widowiskową grę i zdobywając cenne trzy punkty w walce o ligowe trofea.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki. Daniel Vivian z Athletic Club został ukarany w 6 minucie, podczas gdy Alfonso Espino z Rayo Vallecano zobaczył kartkę w 32 minucie. Ostatecznie, Radamel Falcao otrzymał żółtą kartkę w 87 minucie.

Co się tyczy czerwonych kartek, żadna z drużyn nie została osłabiona w wyniku takich decyzji sędziego.

W rezultacie tego zwycięstwa, następne mecze dla Athletic Club to spotkania z Cayón, Granada CF oraz Atletico Madrid. Natomiast Rayo Vallecano zmierzy się z drużynami Yeclano oraz Celta Vigo. Te spotkania z pewnością będą równie emocjonujące jak to, które właśnie mieliśmy okazję oglądać.